Dijital Zaman Tüneli Projesi'nin amacı Kişiselleştirilmiş Dijital Hafızanın (PDM) nasıl oluşturulacağına ilişkin kullanımı kolay bir rehber oluşturup yaygınlaştırmaktır. Kişiselleştirilmiş Dijital Hafıza; temelde kısa filme dönüştürülmüş fotoğraflar, videolar ve seslerin bütünüdür. Rehber herkese ücretsiz basit bir eğitim modülü ve aynı zamanda indirilebilir eğitsel video formatında sunulacaktır. Ve filmlerin hazırlanması masrafsız yada çok az maliyetli olacaktır.

Kişiselleştirimiş Dijital Hafıza'nın amacı hafıza kaybı yaşayan kişinin hafızasını olumlu tepki alabilecek şekilde tetiklemek ve/veya hatıralar yoluyla iletişimi tetiklemektir. Kişiselleştirilmiş Dijital Hafıza bireysel bir çalışma olduğu için tüm veriler kişiye özgüdür.

Kişiselleştirimiş Dijital Hafıza'yı oluşturan materyaller bir araya getirilmeden önce olumlu tepki alınıp alınamayacağı açısından test edildiğinden diğer dijital bazlı hafıza tetikleyicilerden farklıdır.

Hafıza kaybı yaşayan kişi, ailesi ve profesyonel bakıcılar, hangi materyallerin uygun olduğu ve tamamlanmış formatın ne olması gerektiği konularına karar verilmesi aşamasında birlikte katkı sağlayacaklardır.

Kişiselleştirimiş Dijital Hafıza özel olarak çekilecek yada önceden var olan fotoğrafların filmlerin ve seslerin bir bütünüdür. Her birey farklı olduğu için her bir Kişiselleştirimiş Dijital Hafıza'nın içerik ve format yönünden eşsiz olacağının bilincindeyiz, bu nedenle insanların fikir edinebilmeleri için örnek videolar da hazırlayacağız.

2014 Eylül ayından 2016 Ağustos ayına kadar sürecek olan proje kısmen Avrupa Birliği tarafından fonlanmaktadır ve Avrupa çapında beş ülkeden toplam altı kuruluşu içermektedir. Detaylar için lütfen Ortaklar bölümüne bakınız.

Projede yer almak, eğitimi tecrübe etmek ve Kişiselleştirimiş Dijital Hafıza oluştrumak istiyorsanız lütfen iletişim sayfasından irtibata geçiniz.

The project partnership is made up of six partners from five European Countries

Please click on the project logo to read about the partner. 

   

 

 

 

       
   

 

   

 

 

 

 

 

 3/4th March

21st July 2015

 

Feedback from carers has clearly indicated that when we test the training course out, we need example videos to show what an end product might look like. We are currently in the process of producing one or two per partner to use in the training.

 

20th August

 

The 25th Annual Conference of Alzheimer Europe takes place in Ljubljana, Slovenia from 2-4 September 2015. Digital Timelines will be at the conference promoting the project.

 

 

 

 

 

web site by Joomwalker